بازی The Spirit and the Mouse
بازی The Spirit and the Mouse

بازی The Spirit and the Mouse؛ حتی یک موش کوچک هم می‌تواند دنیا را تغییر دهد!

بازی The Spirit and the Mouse یک تجربه جذاب، اندیشمندانه و دلنشین است. این بازی که اولین‌بار برای کنسول نینتندو عرضه شد، ثابت می‌کند که حتی یک موش کوچک هم می‌تواند دنیا را تغییر دهد!

استودیو بازی آرمور Armor Games Studios اولین بار در 26 سپتامبر 2022 این بازی را برای کنسول نینتندو عرضه کرد. این بازی اکنون راه خود را به کنسول PlayStation و PC نیز باز کرده‌است. Armor Games Studios عرضه‌کننده بازی‌های منحصربه‌فرد و خلاقانه Indie ایندی به تمامی نقاط جهان و یکی از قدیمی‌ترین پورتال‌های بازی‌های فلش در اینترنت است.

لوگو استودیو  Armor Games
لوگو استودیو Armor Games

بعضی اوقات بهترین چیزها از بسته‌ها و اتفاقات کوچک می­‌آیند. بازی روح و موش The Spirit and the Mouse سندی بر این موضوع است. واضح است که باهمین عنوان کوچک عشق و توجه خاصی نصیب تمامی جنبه‌های آن شده است. تفکر همه جانبه در این بازی از همان ابتدا قابل توجه است.

بازی The Spirit and the Mouse
بازی The Spirit and the Mouse

از داستان، تا طراحی مراحل و حتی کنترل‌ها، حسی از توجه را احساس می­‌کنید. این باعث می­‌شود بازیکن حس کند که به همان اندازه که موش درون بازی از انسان‌ها مراقبت و حمایت می­‌کند، از او نیز مراقبت می‌کند.

لیلا موش بازی در برخی از محیط های The Sprit and the Mouse
لیلا موش بازی در برخی از محیط های The Sprit and the Mouse

روایت بازی The Spirit and the Mouse

بازی The Spirit and the Mouse داستان موشی را دنبال می‌کند که به طور اتفاق پاک‌ترین و سالم‌ترین موجودی است که تا به حال وجود داشته است. هر چند که این موش کوچک است، رویای بزرگ کمک‌کردن به انسان‌های اطرافش را در سر دارد. حتی اگر بتواند نور کوچکی را به زندگی روزانه آن‌ها اضافه کند.

در شبی طوفانی، دوست موش ما در اطراف شهر پاریسی سینت ات کلر (Sainte-et-Claire) پرسه می‌­زند. هرچند که این موش زمانی خوبی را سپری نمی­‌کند، با دیدن اینکه شال مورد علاقه زنی از دستش رها می­‌شود و در لای سیم‌های برق گیر می­‌کند، تصمیم می­‌گیرد که خودش این مشکل را حل کند. به جای این‌که این پایانی برای قهرمان سیبیلوی ما باشد، شروعی تازه برای اوست.

در طی این حادثه موش ما قدرت روح الکتریسیته به نام لومین (Lumion) را جذب می­‌کند. لومین کسی است که حال در میان سیم‌های برق گیر کرده‌است. متاسفانه لومین تازمانی که انرژی داشته باشد، نمی‌تواند به خانه برگردد. انرژی او از خوشحالی انسان‌هایی که به آنها کمک شده است، جمع می‌شود. به همین دلیل شما باید با کمک دوست جونده‌ی کوچک، آرزوی او را برآورده کنید و به انسان‌ها کمک کنید.

لومین شخصیت روح در The Sprit and the Mouse
لومین شخصیت روح در The Sprit and the Mouse

گیم­ پلی

گیم ­پلی آن ترکیبی از، کشف و شناسایی، حل پازل، و جمع­‌آوری مخلوط شده است. شما می­‌توانید از چابکی موشی خود و قدرت جدید الکتریکی آن استفاده کنید. با گوش‌کردن به انسان­‌های ناراضی و حل کردن مشکلات آن‌ها ،نقشه شگفت‌انگیز بازی طی می‌شود.

شما این فرصت را پیدا می­‌کنید تا در خفا به کاراکترهای متنوع کمک کنید. خواهر و برادری که می ترسند که لامپ­های چشمک زن آنها تسخیر شده باشد. زن جوانی که ناامیدانه تلاش می‌کند تا پایان‌نامه خود را به مهلت پایانی خود برساند. هر انسان جعبه کیبلین (Kibblin Box) مخصوص خود است. این جعبه وسیله‌ای است که برق خانه آنها را تامین می‌کند، و این به عهده شماست تا به کیبلین­ها در ماموریت­شان کمک کنید تا بتوانند به جایگاه درست خود برگردند و دوباره جعبه را راه بیاندازند.

فضای بازی و جزئیات بازی The Sprit and the Mouse
فضای بازی و جزئیات بازی The Sprit and the Mouse

هر زمانی که شما یک جعبه کیبیلین را دوباره به راه می­ اندازید، به سوی آن انسان بر می­‌گردید تا خوشحالی آنها از اینکه مشکل‌شان به طور معجزه‌­آسایی حل شده‌است را بشنوید و حباب خوشحالی ایجاد شده را جمع کنید. در طول این سفر لومین با استفاده از سیگنال فرستادن به سیبیل‌های شما ارتباط می‌گیرد و شما را راهنمایی می‌کند. این روح به طرز لذت‌بخشی شخصیتی سرد و گرم دارد، که با استعاره Tsundere (جزئیات جذاب شخصیت ها و کاراکترها که به مرور زمان متوجه آن خواهید شد) که در انیمه دیده می‌شود، مطابقت دارد. این ویژگی باعث ایجادتعاملات بسیار سرگرم‌کننده‌­ای در بازی می ‌شود. لومین بسیار شگفت­ انگیز است و می­‌بینیم درطول زمان با رفیق موشی کوچک ما گرم می­‌گیرد و به شما اطمینان می­‌دهد که هیچ‌گاه تنها نخواهید بود.

طراحی بازی The Sprit and the Mouse
طراحی بازی The Sprit and the Mouse

فضای بازی

به طور بی‌نظیری پویایی شگفت‌انگیزی میان محیط‌های واقع‌گرایانه وجود دارد. کیبلین­‌های کارتونی با رنگ‌های برجسته و متضاد (colour-blocked)، انسان‌های امپرسیونیست (impressionist). انگار واقعاً در حال دیدن فضایی بین چند دنیا هستید.

بالاتر از همه، زمانی که درباره‌­ی بازی The Spirit and the Mouse فکر می­‌کنید، کلمه اصلی­‌ای که به ذهن می‌آید، ممکن است «اندیشمندانه» باشد. این بازی تجربه‌ای کامل دنج و دلنشین است. زیرا به همان مقدار که موش داستان به فکر خوشحالی انسان­‌هایی است که به آنها کمک می‌کند، به فکر خوشحالی بازکنان نیز هست. این بازی رویای بزرگی را برای این شخصیت اصلی کوچک در ذهن دارد. به گیمرها بسیار توصیه می‌کنم، این تجربه‌ی دلنشین را امتحان کنند.

جزئیات و فضاسازی در طراحی بازی The Sprit and the Mouse
جزئیات و فضاسازی در طراحی بازی The Sprit and the Mouse

کلمات کلیدی بازی

  • لیلا (Lila)/ موش: موش داستان که قدرتی از جنس الکتریسیته دارد و داستان را جادویی می‌کند.
  • سینت ات کلر / Saint-et-Claire: روستایی جذاب در آغوش شب، که محل فعالیت موش ما است.
  • کیبلین ها / Kibblins: روح­‌های جعبه‌های کیبلین که بسیار بازیگوش هستند و به حل مشکلات روستا کمک می­‌کنند.
تصاویر شخصیت های The Sprit and the Mouse
شخصیت های The Sprit and the Mouse

برای دسترسی به مطالب دیگر در مورد بازی، وارد لینک شده و در روزرنگ بخوانید.مهلا شکوهیان
دبیر بخش گیم و هوش مصنوعی


image 
imageimageimage