فتوشاپ تحت وب

نسخه تحت وب فتوشاپ با هوش مصنوعی برای عموم کاربران عرضه شد

نسخه جدید فتوشاپ که به ابزارهای هوش مصنوعی مجهز است، پس از دوسال از حالت بتا خارج شد و به دسترس عموم کاربران رسید. این نسخه از فتوشاپ که با ورودی های متنی می تواند تصاویر مورد نظر کاربران را بسازد، اکنون در دسترس تمامی کاربران این نرم افزار حرفه ای و هنری است.

ابزارهای هوش مصنوعی که در آپدیت های جدید نرم افزار دیده می شوند، مانند Generative Fill و Generative Expand اکنون در نسخه تحت وب هم در دسترس هستند. البته کاربران باید برای استفاده از آنها هزینه پرداخت کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی که در نرم افزار فتوشاپ مورد استفاده قرار گرفته اند، بر مبنای هوش مصنوعی مولد Firefly که ساخته شرکت ادوبی است، کار می کنند. در این مدل، متنی دستوری به نرم افزار داده می شود و با کمک آنها قسمتی از تصویر حذف می شود یا گسترش می یابد که تصویر نهایی دارای نورپردازی و پرسپکتیوی درست مانند عکس اصلی تولید می شود. این دستورات می تواند به 100 زبان مختلف نوشته شود که زبان فارسی نیز یکی از آنهاست.

فتوشاپ تحت وب

فتوشاپ تحت وب مجهز به هوش مصنوعی

فتوشاپ تحت وب علاوه بر ابزارهای هوش مصنوعی، از ابزارهای دسکتاپ این نرم افزار نیز بهره می برد. این نسخه ارائه شده با رابط کاربری ساده تری ارائه شده است. به گونه ای که ابزارهایی با عملکردهای یکسان در یک دسته قرار گرفته اند تا دسترسی به آنها برای کاربران راحت تر باشد.

در نسخه تحت وب فتوشاپ امکان تعامل میان کاربران و همکاری آنها در پروژه ها نیز فراهم شده است. حتی افرادی که سرویس فعال فتوشاپ را ندارند می توانند کارهای بقیه را مشاهده کرده و نظر بدهند و نظرهای دیگران را بخوانند.

در نسخه بتای فتوشاپ تحت وب، که در سال 2021 ارائه شده بود، کاربران به صورت رایگان می توانستند از امکانات فتوشاپ بهره ببرند. اما اکنون این نسخه رایگان نیست وبا کمترین هزینه ممکن ارائه شده است. کاربران باید به صورت ماهیانه هزینه 9.99 دلار را پرداخت کنند.

ادوبی پیش از این وعده ی نسخه رایگان فتوشاپ تحت وب را به کاربران این نرم افزار در سرتاسر دنیا داده بود، اما با اقدامات اخیر نشان داد فعلا قصد انجام این کار را ندارد.

از این لینک برای استفاده فتوشاپ تحت وب استفاده کنید.


image 
imageimageimage